آیا آزمایش با خط کش پلاستیک و موهای خود را امتحان کرده اید؟ چیزی شبیه به این اتفاق می افتد - حاکم را به سختی در برابر موهای خود مالش دهید و آن را نزدیک کاغذهای ریز کاغذ قرار دهید ، و خواهید دید که بیت های چسبیده به خط کش مانند یک آهنربا هستند! در علم ساده ، موهای شما الکترون های خود را به خط کش منتقل می کند و باعث ایجاد الکتریسیته ساکن می شود. حال ممکن است شما بپرسید ، "این همه چطور روی موهای من تأثیر می گذارد؟" به این فکر ادامه دهید و برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید.

 
علل موهای ساکن
 
هنگامی که دو جسم در برابر یکدیگر ساییده می شوند ، یکی از آنها الکترون های خود را از دست می دهد و بار مثبت می شود ، در حالی که دیگری الکترون ها را بدست می آورد و بار منفی می شود. این الکتریسیته ساکن است. موهای شما با الکترون ها پر شده است و آن را به عنوان رسانای بی نقص الکتریسیته ساکن تبدیل می کند. علم را به متخصصان واگذار کنیم ، درمورد اتفاقی که به طور مکرر اتفاق می افتد صحبت کنیم.
 
اگر به دقت رعایت کنید ، زمستان ها وقتی استخر موهای شما به ژاکت شما گیر می کند - بیشتر از هر فصل دیگر. این امر به این دلیل است که هوای خشک زمستان رطوبت و رطوبت ندارد و باعث شارژ شدن الکترون ها می شود. این زمانی است که الکتریسیته ساکن موهای شما در اوج است. با افزایش رطوبت ، احتمال استاتیک کمتر است.
 
حتی وقتی یک رژ لب داغ دارید ، موهایتان به آن گیر می کند. گرفتن نکته؟ اکنون که از علل ایجاد ایستا در موهای خود آگاه هستید ، بگذارید ببینیم که برای خلاص شدن از شر چه کاری می توانید انجام دهید.
 
 
چگونه از موهای استاتیک خلاص شویم
1. از یک سشوار Ionic استفاده کنید
از یک مو خشک کن مو Ionic استفاده کنید
Shutterstock
 
سشوارهای یونی یونهای منفی را منتشر می کنند که مولکول های آب را در ذرات کوچکتر از هم جدا می کند و باعث تبخیر سریع تر می شود. این یونهای منفی به همتایان دارای بار مثبت خود چسبیده و جلوه ای خنثی کننده می دهند. این الکترون ها را در موهای شما تعادل می دهد و از ایستا جلوگیری می کند. سشوارهای یونی همچنین موهای شما را با حداقل آسیب حرارتی خشک می کنند. این بیشتر باعث کاهش اصطکاک می شود ، موهای شما را از حالت ایستا دور نگه می دارد.
 
2. از موی سر استفاده کنید
از HairsprayPinit استفاده کنید
Shutterstock
 
 
اسپری موهای زائد را روی شانه (چوبی یا فلزی ، ترجیحا) نه تنها موهای زائد را در جای خود نگه می دارد بلکه محصول را به طور مساوی روی موهای شما پخش می کند. حتی شانه زدن می تواند استاتیک ساخته شده در موهای شما را از بین ببرد. فقط مراقب باشید - بیش از حد از روند کار نکنید. اضافی از موهای زائد می تواند به قفل شما آسیب برساند.
 
با این وجود ، بهتر است از کاغذهای مویی که فرموله شده اند استفاده کنید.
 
 
3. از نرم کننده مو استفاده کنید
از یک تهویه کننده مو Pinit استفاده کنید
Shutterstock
 
موهای شما در زمستان سرخ و خشک عمل می کند. اضافه کردن یک نرم کننده به رژیم مراقبت از مو می تواند از این امر جلوگیری کند. تهویه مطبوع رطوبت را به قفل های شما منتقل می کند و استاتیک موجود را از بین می برد. علاوه بر آبرسانی ، نرم کننده های مو همچنین از موهای شما در برابر شرایط مختلف آب و هوایی محافظت می کنند (تغییرات آب و هوایی می تواند استاتیک در موهای شما را افزایش دهد).
 
در حین تهویه ، با استفاده از یک شانه ، محصول را روی موهای خود پخش کنید. توزیع یکنواخت تهویه مطبوع موهای شما را از لکه دار نگه می دارد.
 
4- از محصولات مو مرطوب کننده استفاده کنید
از محصولات مو مرطوب کنندهPinit استفاده کنید
Shutterstock
 
به دلیل عدم ترشح کافی روغن های پوست سر ، موهای خشک به شدت مستعد هستند. اگر انتهای بسیار خشک دارید ، از ماسک های مرطوب کننده مو ، شامپو یا سرم هایی که حاوی مواد ساده ای مانند شیر نارگیل ، آووکادو ، موز و کره شا هستند استفاده کنید. این مواد به ویژه در زمستان ها به خوبی کار می کنند. همانطور که زمستان موهای شما را از رطوبت آن می چسباند ، این محصولات مرطوب کننده مو موهای خشک و شکننده را نرم می کنند و استاتیک شفاف می کنند.
 
5- از استفاده از شانه های پلاستیکی خودداری کنید
از استفاده از پلاستیک CombsPinit خودداری کنید
Shutterstock
 
استفاده از شانه های پلاستیکی فقط تغذیه استاتیک به موهای شما است. به شانه های چوبی ، فلزی یا سرامیکی تغییر دهید. شانه های فلزی بهترین هستند - آنها از موهای شما استاتیک می گیرند و آن را به خودشان می چسبانند. همچنین می توانید یک شانه ضد استاتیک خریداری کنید که می تواند استاتیک داخلی را از بین ببرد. انتخاب شانه های چوبی دندانه دار و برس های گراز می تواند کمک کند - آنها هیچ گونه اثر استاتیک ایجاد نمی کنند.
 
6. موهای خود را روغن کنید
HairPinit خود را روغن کنید
Shutterstock
 
موهای خشک و شکننده مستعد ایستا هستند زیرا فاقد رطوبت هستند. روغن های مرطوب کننده مانند روغن نارگیل طبیعی ، روغن جوجوبا ، روغن زیتون ، روغن بادام و روغن آرگان می توانند مانند جادو کار کنند. چند قطره از هر یک از این موارد را روی انتهای خشک موهای خود بمالید و به آرامی مسواک بزنید. قبل از خشک شدن یا صاف کردن موهای خود این روش را دنبال کنید.
 
7. برای بالش خود از ورق های خشک کن استفاده کنید
از ورق های خشک کن برای PillowPinit استفاده کنید
Shutterstock
 
رشته های مو که به نظر می رسد بعد از خواب شبانه به بالش و ورق چسبیده اند ، نشانه ایجاد استاتیک روی سطح آنها است. می توانید با مالیدن ورق خشک کن روی بالش و راحتی آن ، از این کار جلوگیری کنید. حتی می توانید قبل از شانه کردن موهای خود ، این ورق ها را روی موی خود بکشید. برای نتیجه بهتر ، یک بسته از ورق های خشک کن را در اتاق خواب ، کمد و اتاق رختکن خود نگه دارید.
 
8- از پوشیدن لباس های مصنوعی و نایلونی خودداری کنید
از پوشیدن لباس مصنوعی و نایلونیPinit خودداری کنید
Shutterstock
 
اگر موهای شما مستعد استاتیک است ، از پوشیدن مواد مصنوعی و مواد ساخته شده از نایلون و پلی استر خودداری کنید - زیرا آنها بار ایستایی دارند و آن را به هکتار شما منتقل می کنند.
مرجع:ثانیکالا